Atbildes uz jautājumiem

No kāda vecuma var spēlēt peintbolu?
Piedalīties peintbola spēlē var sākot no 9 gadu vecuma. Mazos spēlētājus (9 – 12gadi) laukumā laižam tikai pilngadīgu personu (klases audzinātāju, vecāku vai citu tuvu cilvēku) uzraudzībā.

Peintbola spēles ilgums?
Viena scenārija izspēle parasti ilgst 5 – 15 min. Kopējais laiks, kas paredzēts spēlēm ir 3 stundas.

Laikapstākļi spēles dienā?
Tā ir lieta, ko mēs nevaram ietekmēt, bet mēs varam garantēt aizraujošu spēli. Viegls un mainīgs lietus spēlei netraucē, jo ir iespēja paslēpties nojumē un nogaidīt līdz lietus mitēsies.
Ja Jūs izlemjat nespēlēt laikapstākļu dēļ, liels lūgums ir piezvanīt pēc iespējas ātrāk un atcelt spēli.

Kā ģērbties?
Jāģērbjas tā, lai būtu ērti pārvietoties pa spēles laukumu. Mēs nodrošinam spēlētājus ar pilna auguma kombinezoniem un cimdiem. Tas ko pašam spēlētājam jāņem vērā ir laikapstākļi – aukstākā laikā var pavilkt kādu jaku vai džemperi, bet karstākā laikā vēlams samazināt apģērba daudzumu zem kombinezona, lai nepārkarstu spēles laikā. Apavus vēlams izvēlēties atbilstoši laikapstākļiem un sportiska tipa, lai būtu ērti skriet. Iešļūcenes un čības nav ieteicams izmantot.

Cik daudz peintbola bumbiņu būs nepieciešams?
Šis rādītājs ir atkarīgs no katra spēlētāja individuāli, bet vidēji spēlētājs 3 stundās izšauj 200 līdz 400 peintbola bumbiņu.

No kā izgatavota peintbola bumbiņa?
Bumbiņa ir veidota no cieta želatīna apvalka, kurai iekšā ir pārtikas krāsviela. Šī krāsa ir viegli izmazgājama no drēbēm vai matiem.

Kāds ir minimālais spēlētāju skaits?
Lai spēle būtu aizraujoša, būtu nepieciešami vismaz 6 spēlētāji.
Atsevišķi vienojoties ar spēles vadītāju, varētu spēlēt arī mazāk spēlētāju.

Vai ir vieta kur uzcept gaļu?
Protams. Mēs piedāvājam grillu ar visām oglēm vai malku (nav papildus maksas). Visi pagatavošanas instrumenti arī pieejami izmantojot grilu (iesmi, restes u.c.)

Kādus spēles scenārijus varam izspēlēt?
Peintbolam ir daudz dažādi spēles varianti, kurus var izspēlēt atsevišķi vienojoties ar spēlētājiem par spēles noteikumiem. Šeit iepazīstināsim ar dažiem populārākajiem.

1. Komanda pret komandu
Spēlētāji sadalās divās komandās. Komandas sāk spēli no pretējām laukuma malām. Uzvar tā komanda, kura ir pilnībā izšāvusi pretinieku komandu.

2. Top Gun
Katrs spēlētājs spēlē pats par sevi. Uzvar tas, kurš paliek pēdējais.

3. Capture the flag
Spēlētāji sadalās divās komandās. Katrai komandai savā laukuma pusē ir bāze, kurā atrodas karogs. Katras komandas uzdevums ir paņemt pretinieka karogu un atnest līdz savai bāzei. Ja karognesēju nošauj, tam jānoliek karogs zemē un jāiziet no spēļu laukuma.

4. Futbols
Divas komandas sāk no pretējām laukuma malām. Laukuma centrā atrodas viens karogs. Uzvar tā komanda, kura karogu aiznes līdz pretinieka bāzei.

5. BlackJack
Katra komanda sāk no savas bāzes, bet katram spēlētājam ir tikai 21 krāsu lode. Komandas uzdevums ir atnest pretinieku karogu uz savu bāzi. Komandas biedri nedrīkst dalīties ar krāsu lodītēm. Spēlētājam, kuram ir beigušās visas lodītes, ir jāpamet spēle. Spēles ilgums 30 minūtes.